Kamzíky v sedle pred nami - expedícia po západnej časti hrebeňa Nízkych Tatier, ktorá bola po tábore v lete 1995 
 

Výpravy

Click to a picture to see a larger version
Click on Photo
Click to a picture to see a larger version
Click on Photo

Výpravy sú výlety s putovaním vždy na iné miesto s prenocovaním vždy inde. Sú spravidla cez prázdniny alebo predĺžené víkendy.

Najväčšími výpravami boli naše putovania po hrebeni Nízkych Tatier alebo do Beskýd.

Výpravy v horách majú svoje čaro spočívajúce v dobrodružstve, že nikdy neviete, kam dôjdete a kde budete nocovať. Na druhej strane, výpravy sú fyzicky náročné, lebo si každý nesie v batohu všetko, čo potrebuje a aj niečo z oddielových vecí (ten lekárničku, onen zas ďalekohľad …) a prekonávajú sa pri pochode aj veľké prevýšenia terénu. Preto sú určené hlavné pre starších. Koľkoročných? Chlapcov aj dievčatá od 12 rokov spĺňajúcich príslušné požiadavky v príprave a na tréningoch.

Je to veľmi príťažlivé vidieť zver vo svojom prirodzenom prostredí. Ak sa správate pokojne, uvidíte kamzíky zopár metrov od seba.

Ďalšie, čo vás v horách zaujme, sú sústavné zmeny počasia. Na štvordňovom výlete cez letné prázdniny zažijete možno aj sucho i dážď, malé krúpky či sneženie, silný vietor i bezvetrie, ranný a večerný chlad i poludňajšiu horúčavu na slnku.

Aj v okolí Košíc sa nachádzajú pekné lesy a hory, ktoré stoja za pozornosť. Napríklad 840 metrov vysoké Bradlo medzi Vyšnou Myšľou a Slanskou Hutou. Nájdete tam skaliská porastené machom akoby vo Vysokých Tatrách.

Naše výpravy sú dobrou formou tréningu svojich schopností a dobrým prostriedkom sebapoznania, koľko toho sami dokážeme.

 

Ak by ste sa chceli kontaktovať a zaujímali by ste sa podrobnejšie o činnosť 2. oddielu skautov v Košiciach, mailujte na oskarsch@oskarsch.sk alebo volajte 0905 260691
© 2. oddiel skautov Košice